Tutku ve Cesaret

Paylaş:

Son Yazılar:

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Tutku senin için ne ifade ediyor ? Hayatınızda tutku ile sarıldığınız neler var ? Bu bir kadın , bir erkek , bir enstrüman , bir hobi olabilir . Genellikle tutkularının peşinden kişiler her şeyi göze alacak kadar cesurdurlar .  Şuan hayatınızda tutku ile sarıldığınız şeyler hiç yok ise biraz düşünmenizde fayda var .

Size tutkuları olan ama parası olmayan insanlardan söz edebilirim .Wilbur ve Orville Wright kardeşler. İlk pilotlu ve kontrollü uçuşun icadını gerçekleştirdiler .Bisikletçiydiler . Ellerinde Amerika tarafından ciddi bir para kaynağı yoktu . Defalarca denediler . Tutku ları ve inançları hayat amaçları olmuştu . İlk uçuşları 12 saniye sürdü . Sonrası malum…Tutkuları ve inançları dünyayı değiştirdi .

ABD’de siyahların özgürlük mücadelesinde sembol olmuş, Martin Luther King’. “Bir hayalim var” konuşmasını 200 bin insana akın kişi dinledi . O zamanlar mail yoktu , teknoloji bu kadar iyi değildi . M.L.King’in tutkusu ve hayali aslında kendilerinin tutku ve hayali idi . Unutmayın konuşmanın adı bir planım var konuşması değildi . Bir hayalim var !!!

Wright kardeşlerin bir icat ile , King’in bir ırk ile ilgili hayali vardı . Tutkular hayale , hayaller tutkuya dönüştü . Hayatlarının temel nedenini bulmuş kişilerin önünde pek az şey durabilir . Cesaret yürekten gelir de ondan .

Eğer uğrunda herşeyini vereceğin bir amacın , idealin ve cesaretin yok ise tekrar düşün…

Şimdi bir kalem al ve bu soruları yaz . Sonra da  sorulara cevap ver . Hadi üşenme . Değerlerim neler ? Hayatımda tutku ile sarıldığım neler var ? Hayatımda neleri değiştirmek istiyorum ?

Unutma : Kendi tutku ve hayallerini yaşamak başkalarının ayak kokularını takip etmekten iyidir .

Son
Postlar