Sende Değişmeyen Ne ?

Paylaş:

Son Yazılar:

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Sanırım bir insanın hayatında ki kendisine sorulabilecek en zor sorulardan biri de bu soru : SENDE DEĞİŞMEYEN NE ? SENİN HAYATINDA NE DEĞİŞMİYOR ?

İstekler değişiyor , duygular değişiyor , beklentiler değişiyor , zevkler değişiyor.  Açıkçası aşk duygularımız bile değişiyor . Bunu en iyi kendi hayatımdan anlatabilirim.  Delice tutkulu bir çocuktum ben . Bir şeye delice bağlanmaktan korkmaz bodoslama yaşardım . Yani bir söz var ya dibine kadar işte öyle.  Bu yaşantı aslında bana değişim konusunda hiç unutamadığım bir ders verdi .  Kendi başına seven , dergi kitap okuyan ve hayaller kuran bir kişi için özel bir hayat dersi..

Bir kıza aşık oldum . Zor bir ilişkiydi bizimkisi . Yani anlatması bile zor olandan . Gizlice buluşurduk her zaman . Gizlice mesajlaşır , gizlİce bakışmalar gizlice kaçamaklar … Hayatın anlamı ne deselerdi kesinlikle o derdim . Hayat benim için küçük kalmış odalarda yaşayan bir dilencinin büyük umutları gibiydi. Ayrıldık . Aradan uzun zaman geçti . Bu heyecan değişmez sanıyordum ama birden bire çok ilginç bir şey oldu . Baktım ve bir şey hissetmedim . Yine baktım yine bir şey hissetmedim . Sanki biri almış o kişi’yi kendi içimde benim bile bulamayacağım bir yerlere saklamıştı .  Saklanılan yerden çıktığında bir yabancıdan farksız olmuştu . . Ben bendim , o da o idi . Peki değişen ne idi ?

Sonra bu salakça dünya da bu olaya kafa yormaya başladım . Her şey değişiyordu . Her kes değişiyordu . Bütün bu olan bitene rağmen biz yine kendimiz ile kalıyorduk .

Geçenlerde uzun yıllar önce çok sevdiğim bir arkadaşım ile sohbet etme imkanı buldum . Uzun yıllar onu da değiştirmişti . İçinde ki sevgi boşluğunu başka bedenlerde başka arzular da başka ihtiraslarda arama dürtüsünü hiç bırakmamıştı . Sonunda ciddi hastalandı . Kendisinde değiştiremediği bu boşluğu doldurma yöntemiydi. Bedenini ruhu gibi yıkayamadan öleceğini düşündüm . Öyle de olacaktı .

Onca yaşadıklarımıza rağmen eğer bizi biz yapan değerlerden uzaklaşıyor ve aynı çukura hep düşüyorsak ,  başka bedenler başka hayatlar bize hep daha cazip geliyor ama yine de tatmin olamıyorsak , benim hayatım senin hayatın diye bulanık zihinlerde iz bulmaya çalışıyorsak ,  aynaya hergün bakıyor ama kendimize hayatımız boyunca hiç bakamıyorsak , seni seviyorum demekten çok hoşlanıyor ama bu sözü söyleyecek kimseyi bulamıyorsak , hayat anlamını yitiriyor heyecan vermiyor bakışlar hep solgunsa , zaman hem çok akıyor hemde ders zili gibi hiç çalmayacak kadar küstahsa , o zaman kendimize bir şeyi daha güçlü sormanın zamanı geldi diye düşünüyorum .

Hayatında değişmeyen şey ne ? Hayatında neleri değiştirmek istersin ?

Son
Postlar